Laatste dag ijspret? Schaatsen in de Streek

Geschreven door Op 11 januari 2026

AMSTELLAND – MEERLANDEN – Na een periode van gladheid, sneeuwpret en andere winterse taferelen eindigde dit weekend met een laatste kans om te schaatsen. Althans, dat is wat de weergoden voorspellen. Schaatsen op natuurijs werd vanwege de wisselende ijsdikte sterk afgeraden, maar op de speciaal aangelegde landijsbanen konden liefhebbers veilig het ijs op. Deze banen waren goed berijdbaar en boden ruimte aan iedereen die nog één keer wilde genieten van het winterse gevoel.

Ondanks de kou haalden veel mensen hun schaatsen uit het vet en kwamen zij samen op de plekken waar schaatsen wél verantwoord was. In Ouderkerk aan de Amstel, Kudelstaart en Amstelveen werd flink gebruikgemaakt van de veilige ijsbanen, al waagden sommige durfallen zich toch op het niet-aangewezen natuurijs.

Van jong tot oud en van beginner tot (ex-)prof: overal straalde het enthousiasme van het ijs af. Mensen genoten met volle teugen van de laatste momenten op het ijs, voordat de winterse kou langzaam plaatsmaakt voor milder weer.

Bron: Lokale schaatsliefhebbers
Foto: Elbert Huijts


Huidig nummer

Titel

Artiest

Background