Van bankidee tot plaatsnaam: Ron Korrel bedenkt het nieuwe Amstelvoorde
Geschreven door Nieuwsredactie Op 20 juni 2026
Ouder-Amstel – Een naam bedenken voor een nieuwe woonplaats en die vervolgens ook daadwerkelijk terugzien op de plaatsnaamborden. Voor Ron Korrel uit Ouderkerk aan de Amstel werd het werkelijkheid. Zijn inzending “Amstelvoorde” kreeg de meeste stemmen en wordt de officiële naam van de nieuwe woonplaats in De Nieuwe Kern.
Het gesprek werd opgenomen tijdens “Start Me Up” met Pieter en Ilona.
Luister het gesprek hier terug.
Tijdens een feestelijke bijeenkomst werd de nieuwe naam bekendgemaakt. Drie namen waren genomineerd: “Ouder Amstel”, “Buiten-Amstel” en “Amstelvoorde”. Tot grote verrassing van Ron bleek juist zijn inzending als winnaar uit de bus te komen.
“Ik ben enorm trots en zeer verheugd”, vertelde hij in de uitzending. “Je stuurt op een avond een naam in vanaf de bank en denkt: laat ik ook eens meedoen. Dat die naam uiteindelijk wint, is echt bijzonder.”
De winnaar kreeg niet alleen de eer, maar ook een speciaal plaatsnaambord met daarop de tekst: “Amstelvoorde, bedacht door Ron Korrel, 2026”. Daarnaast ontving hij een streekpakket van Ambrozijn.
Opvallend genoeg had Ron meerdere namen ingestuurd. Naast “Amstelvoorde” bedacht hij ook “Amsteldrecht” en later “Buiten-Amstel”. Die laatste eindigde uiteindelijk als tweede in de verkiezing.
De keuze voor “Amstelvoorde” was geen toeval. Ron verdiepte zich in de betekenis van het woord “drecht” en ontdekte dat zowel “drecht” als “voorde” verwijzen naar een doorwaadbare plaats in een rivier. Daarmee vond hij “Amstelvoorde” niet alleen onderscheidend, maar ook historisch passend bij de ligging van het nieuwe woongebied.
Dat gevoel voor naamgeving lijkt overigens in de familie te zitten. Ron vertelde dat zijn neef Peter Korrel in Amsterdam al meer dan honderd bruggen van een officiële naam heeft voorzien. “Nu heb ik zelfs binnen de familie een hele woonplaats op mijn naam staan”, grapte hij.
Of Ron zelf ooit in Amstelvoorde gaat wonen, weet hij nog niet. “Misschien als er straks mooie seniorenwoningen komen. Wie weet.”
Met de keuze voor Amstelvoorde krijgt het ambitieuze woonproject in De Nieuwe Kern niet alleen een naam, maar ook een stukje lokale geschiedenis dat voortaan zichtbaar zal zijn op de kaart van Ouder-Amstel.
Auteur: Pieter Kuijt
Foto: Jammfm.



