Duivendrecht telt inmiddels 18 AED’s
Geschreven door Nieuwsredactie Op 12 augustus 2026
Duivendrecht heeft er opnieuw een AED bij. Bij de jaarlijkse inventarisatie medio 2026 zijn in het dorp 18 AED’s geteld. Dat is er één meer dan vorig jaar. Een AED (Automatische Externe Defibrillator) kan worden ingezet bij een hartstilstand. Het apparaat analyseert het hartritme en geeft, wanneer dat nodig is, een elektrische schok om het hart weer in een normaal ritme te krijgen. Een AED is daarmee een belangrijk hulpmiddel bij een reanimatie.
Burgerhulpverleners
Bij een vermoeden van een hartstilstand is het belangrijk om altijd direct 112 te bellen. De meldkamer kan vervolgens via het netwerk van HartslagNu burgerhulpverleners in de omgeving oproepen. Dit zijn mensen die een reanimatie- en AED-training hebben gevolgd.
Geregistreerde burgerhulpverleners ontvangen bij een oproep informatie over de locatie van het slachtoffer en, indien beschikbaar, de locatie en eventuele pincode van een AED.
In Duivendrecht en omgeving zijn verschillende organisaties actief met het aanbieden van AED- en reanimatietrainingen. Zo organiseert de EHBO-vereniging Duivendrecht trainingen op onder meer 23 november (2026), 1 februari en 22 februari (2027). Ook Coherente biedt dergelijke cursussen aan.
De 18 AED’s zijn verspreid over verschillende locaties in Duivendrecht:
Dorpsplein: 2; Dorpshuis: 3; Rijksstraatweg: 3; NS-station Duivendrecht: 2, waarvan één aan de Rijksstraatweg; Molenkade: 2; In de wijken: 2; bij sportclubs: 2; Gezondheidscentrum Duivendrecht: 1; Makro Amsterdam-Duivendrecht: 1.
Wanneer gebruik je een AED?
Een AED wordt gebruikt wanneer iemand bewusteloos is en niet normaal ademt. Bel in dat geval direct 112 en start, indien mogelijk, met reanimatie. Een AED kan vervolgens worden aangesloten. Het apparaat geeft gesproken instructies en bepaalt zelf of een elektrische schok nodig is. Bij twijfel: bel 112 en volg de aanwijzingen van de meldkamer.
AED defibrillators in Duivendrecht (18):
1) PLUS Kamminga Dorpsplein (binnen); 2) PLUS Kamminga Dorpsplein (buiten); 3) Dorpshuis Dorpsplein (binnen); 4) Dorpshuis Dorpsplein (sportzaal); 5) Dorpshuis Dorpsplein (OBA); 6) (Oude) Politiekantoor (naast Brandweer Duivendrecht); 7) Eetcafé Lotgenoten Rijksstraatweg; 8) Levvel Rijksstraatweg 145 (buiten); 9) Molenkade 39D (steeg); 10) Molenkade 45 (buiten); 11) NS Duivendrecht (bij perron 4); 12) NS Duivendrecht (op Kerkplein); 13) CTO’70 kantine (Biesbosch, sportpark De Hoop); 14) Makro (Amsterdam – Duivendrecht, binnen); 15) In de Korenmolen 31; 16) Kruizemunthof 7 (Kruidenommegang); 17) Sportpark De Toekomst; 18) Gezondheidscentrum (In de Pelmolen 1, binnen).
Voor dit artikel zijn diverse bronnen gebruikt. Link EHBO Duivendrecht: www.ehbo-duivendrecht.nl
Auteur: Henk P. Blok





