Commissie R&G: petitie verkeersveiligheid Ronde Hoep

Geschreven door Op 13 september 2026

De commissie Ruimte en Gebiedsontwikkeling (10/09) mocht zeven insprekers begroeten. De vader van de in De Ronde Hoep verongelukte Nina bood een petitie aan met bijna 8.000 handtekeningen. Het doel is het verbeteren van de verkeersveiligheid in De Ronde Hoep. De smalle weg wordt nu gebruikt door landbouwvoertuigen, auto’s, fietsers en wandelaars. Met de start van de petitie volgden vele reacties, waaronder die van oud-prof wielrenner Thijs Zonneveld, die aandacht vroeg voor de snelheden en de drukte op het smalle weggetje.

De vader van Nina vroeg om maatregelen op korte termijn. Hij had daartoe reeds een conceptmotie verspreid. In reactie op de petitie gaf wethouder Stijn Nijssen aan dat de aanpak van verkeersveiligheid binnen de gemeente hoge prioriteit heeft. Momenteel loopt al een onderzoek om vast te stellen welke maatregelen de verkeersveiligheid kunnen verbeteren, ook op korte termijn. De fracties behandelden het thema zonder politieke profilering.

Voorzitter Koek-Baks opende de commissie in het Dorpshuis, met goed werkende faciliteiten en passende tafelrokken. De agenda werd aangepast: het bespreken van en besluiten over verkeersveiligheid volgen op een later moment. Daarna volgden de andere insprekers met uiteenlopende thema’s: een goede afvalinzameling in Duivendrecht; het project Bomenbuurt in Duivendrecht; de woontoren in de Bloemenbuurt in Duivendrecht; vragen over het proces rond de ‘peildatum’ voor de Azaleastraat en het parkeerplan voor Ronde Hoep Oost.

De stichting Oud-Duivendrecht en de Vrienden van Duivendrecht uitten hun zorgen over het plan van woningcorporatie Eigen Haard voor de bouw van dertig extra nieuwbouwwoningen in de Bloemenbuurt, in de vorm van een woontoren. In Duivendrecht wordt deze woontoren ook wel ‘De Puist’ genoemd.

De Werkgroep Openbare Ruimte Duivendrecht (WORD) sprak in over het plan voor de Bomenbuurt in Duivendrecht. Hun constatering is dat de gemeentelijke richtlijnen bij de herinrichting niet worden gevolgd. Een alternatief zou eenrichtingsverkeer kunnen zijn. Vanuit de commissie werd gevraagd of de werkgroep zich voldoende gehoord voelt. Het antwoord daarop was negatief.

De stichting Vrienden van Duivendrecht sprak in over de overlast door afval in het Zonnehofgebied en op het Dorpsplein. “Zet de containers open”, aldus de inspreekster. Zij verwees daarbij naar de capaciteit die nu wordt ingezet voor het controleren van gedumpt afval. Het motto: “Van afvalhandhaving naar afvalpreventie”. Er is veel werk voor de vrijwilligers die nu afval prikken. Daarbij werd ook gewezen op afvaltoerisme naar onder andere Amsterdam en Diemen.

Vanuit de commissie werd gevraagd of niet iedereen zich dan bij de ‘open containers’ zou melden. Ook werd voorgesteld om alle containers in het dorp op ‘Vrij’ te zetten.

De Bewonerscommissie Azaleastraat had vragen over het proces rond de peildatum voor de sloop en nieuwbouw van 44 woningen aan de Azaleastraat en 16 woningen aan de Korenbloemstraat.

Zorgen over de aanleg van extra parkeerplaatsen langs de Ronde Hoep Oost werden door een inspreekster, ondersteund door beelden, naar voren gebracht.

Participatienota parkeerbeleid

In deze nota is aandacht voor de toekomstige parkeerdruk in Ouder-Amstel. Ook in de participatienota wordt hier aandacht aan besteed. Vanuit de commissie zijn opmerkingen gemaakt over fietsparkeren, betaald parkeren, een goede bereikbaarheid en het komende participatieproces. Wethouder Nijssen gaf aan eerst de participatie te willen schetsen voordat inhoudelijke opmerkingen over het parkeerbeleid worden gemaakt. De inzet is een meer strategische oriëntatie op parkeren. Dit wordt een bespreekstuk voor de raad.

Uitwerking deelplannen DNK-West

Wethouder Maarten de Groot gaf een toelichting op vragen naar aanleiding van het Beeldkwaliteitsplan voor de geprojecteerde wijken Toekomstkwartier en Parkkwartier. Volgens de agenda gaat het nog om DNK-West, maar officieel heet het gebied inmiddels Amstelvoorde. Vanuit de commissie zijn vragen gesteld over het groengehalte van de wijk en het geplande viaduct over de Holterbergweg. Voor de fracties wordt dit een bespreekstuk voor de raadsvergadering van 17 september aanstaande.

Overleg met het college

Tot slot werden een aantal vragen aan het college gesteld. Vanuit Pro werd gevraagd naar het vervallen van de ouderenkorting in het openbaar vervoer. Aangegeven is dat dit onderdeel is van de gesprekken met de Vervoerregio Amsterdam (VRA).

Van Natuurlijk Belang en Amstelland Lokaal kwam een vraag over het disfunctioneren van het verkeerslicht en de paal bij de Kerkbrug in Ouderkerk aan de Amstel. Het college gaf aan dat hier inderdaad sprake is geweest van een probleem, maar dat de situatie inmiddels weer is hersteld.

Rond 21.40 uur kon de voorzitter de goed verlopen vergadering afsluiten. Conform goed gebruik in Duivendrecht was er aansluitend een derde helft.

Auteur: Henk P. Blok (DorpDuivendrecht)

Foto: Een van de insprekers tijdens de commissievergadering.


Huidig nummer

Titel

Artiest

Background