Explosie leidt tot cameratoezicht bij flat in Duivendrecht
Geschreven door Nieuwsredactie Op 22 juli 2025
Cameratoezicht na explosie bij flat aan Lunaweg in Duivendrecht
Duivendrecht – De burgemeester van Ouder-Amstel heeft publiek cameratoezicht ingesteld bij de ingang van het flatgebouw aan de Lunaweg 1 in Duivendrecht. Aanleiding is een zware explosie die op de nacht van vrijdag 11 juli plaatsvond bij de portiek van het gebouw.
Bij de explosie ontstond flinke schade aan het pand, aan de tegenovergelegen zorgwoningen voor ouderen en aan meerdere geparkeerde auto’s en scooters. De ravage was groot en de schrik zit er goed in bij de bewoners van de buurt. Zij maken zich zorgen over hun veiligheid.
De politie is een onderzoek gestart naar het incident. Intussen neemt de burgemeester extra maatregelen. Cameratoezicht moet helpen om nieuwe incidenten te voorkomen en het veiligheidsgevoel in de buurt te herstellen. De camera’s blijven vooralsnog drie maanden actief. Op basis van de situatie kan het toezicht worden verlengd of eerder worden beëindigd.
De burgemeester baseert het besluit op de Gemeentewet en de Algemene Plaatselijke Verordening. Het cameratoezicht is een aanvulling op andere maatregelen, zoals extra inzet van politie en handhaving.
De gemeente benadrukt dat openbare veiligheid en het beschermen van inwoners altijd prioriteit hebben. Getuigen of bewoners met informatie over de explosie worden opgeroepen zich te melden bij de politie.
Auteur: Martin Roodenburg
Foto: Jammfm