Festival van de Ontmoeting brengt inwoners samen in Duivendrecht en Ouderkerk
Geschreven door Nieuwsredactie Op 13 september 2026
Ouder-Amstel – Welzijnsorganisatie Coherente organiseert in het laatste weekend van september het Festival van de Ontmoeting. In Duivendrecht en Ouderkerk aan de Amstel kunnen inwoners kennismaken met activiteiten, vrijwilligerswerk en het brede aanbod van de organisatie. Tijdens de Streektelefoon in het JammFM-programma Start Me Up vertelde Anneke Mulder over het programma en de mogelijkheden om mee te doen.
Luister het gesprek hier terug.
Een weekend vol ontmoeting
Het Festival van de Ontmoeting vindt plaats op zaterdag in Duivendrecht en zondag in Ouderkerk aan de Amstel. Coherente heeft voor beide locaties een eigen programma samengesteld, met als doel inwoners met elkaar in contact te brengen en kennis te laten maken met het welzijnswerk.
In Duivendrecht begint de zaterdag met een informatiemarkt met sport-, welzijns- en zorginstellingen. Bezoekers kunnen hier kennismaken met organisaties en activiteiten die in de gemeente worden aangeboden.
Om half één staat er een lunch op het programma. Inwoners kunnen gratis mee-eten, maar daarvoor is het wel nodig om zich vooraf aan te melden. Na de lunch kunnen bezoekers deelnemen aan verschillende activiteiten en proeven van het aanbod van Coherente.
Van Zumba tot rolstoelfietsen
Tijdens het middagprogramma in Duivendrecht is er van alles te beleven. Zo kunnen inwoners kennismaken met een cursus Zumba, de Beweegtuin, een taalcafé en rolstoelfietsen. Het programma biedt volgens Anneke volop mogelijkheden om iets nieuws te proberen en andere mensen te ontmoeten.
De zaterdag wordt afgesloten met een borrel. Daarmee wil Coherente er niet alleen een informatieve, maar vooral ook een gezellige dag van maken.
Zondag in Ouderkerk
Ook in Ouderkerk aan de Amstel staat de zondag in het teken van ontmoeting. Daar begint het programma om half één met een gezamenlijke lunch. Ook voor deze lunch is aanmelden gewenst.
Na de lunch kunnen bezoekers kennismaken met verschillende activiteiten van Coherente. De organisatie heeft bewust gekozen voor een ander programma dan in Duivendrecht. In Ouderkerk vindt dat weekend namelijk ook een nazomerfeest plaats met informatiestands van lokale ondernemersverenigingen.
De infomarkt van Coherente wordt daarom niet nog eens apart georganiseerd. In plaats daarvan ligt de nadruk op samen eten, kennismaken en meedoen aan activiteiten.
Ook aandacht voor Waver en Amstelvoorde
Coherente wil tijdens het Festival van de Ontmoeting niet alleen inwoners van Duivendrecht en Ouderkerk bereiken. Ook in andere kernen van Ouder-Amstel worden activiteiten voorbereid.
Op vrijdag staat er in Waver een ochtendactiviteit gepland. Daarnaast wordt gekeken naar een activiteit bij de flexwoningen in Amstelvoorde, de nieuwe wijk in Ouder-Amstel. Daarmee probeert Coherente zoveel mogelijk inwoners in de gemeente te bereiken.
Ontmoeting in plaats van eenzaamheid
Het Festival van de Ontmoeting is dit jaar de manier waarop Coherente aandacht geeft aan de landelijke Week tegen Eenzaamheid. Volgens Anneke heeft de organisatie bewust gekozen voor een positieve benadering.
Het woord eenzaamheid kan voor sommige mensen ingewikkeld of stigmatiserend voelen. Met de naam Festival van de Ontmoeting wil Coherente juist de nadruk leggen op verbinding, contact en het samenbrengen van inwoners.
De welzijnsorganisatie ondersteunt inwoners van Ouder-Amstel van jong tot oud. Het aanbod bestaat onder meer uit jeugd- en jongerenwerk, buurtsport, volwassenenwerk, taalcursussen, wijkopbouwwerk en ouderenwerk. Daarbij spelen vrijwilligers een belangrijke rol. Coherente werkt met gemiddeld zo’n 250 vrijwilligers, die zich op verschillende manieren inzetten.
Aanmelden voor de lunch
Inwoners die willen weten wat Coherente te bieden heeft, zijn van harte welkom tijdens het festival. Voor de activiteiten in de middag hoeft men zich niet vooraf aan te melden. Wie wil meelunchen, wordt wel gevraagd om dit vooraf door te geven. Zo kan de organisatie rekening houden met het aantal deelnemers en voedselverspilling voorkomen.
Meer informatie over het programma en aanmelden is te vinden via de website van Coherente: coherente.nl.
Anneke nodigt iedereen uit om vooral eens een kijkje te komen nemen. Ook wanneer je nog twijfelt of het spannend vindt om voor het eerst aan te sluiten, ben je welkom. Het festival is bedoeld om elkaar te ontmoeten en op een laagdrempelige manier kennis te maken met het aanbod in de gemeente.
Auteur: Barbara Huigen
Foto: JammFM




