Metingen bij Brug Ouderkerk om nachtelijke geluidsoverlast te verhelpen

Geschreven door Op 3 mei 2025

Metingen bij Brug Ouderkerk om oorzaak nachtelijke geluidsoverlast te vinden.

Uit recent onderzoek blijkt dat de Brug Ouderkerk extra geluid veroorzaakt wanneer er zwaar verkeer overheen rijdt. Dit geluid ontstaat specifiek op het deel waar het brugdek de vaste kant raakt en is vooral in de avonden en nachten goed te horen. Om de exacte oorzaak te achterhalen en een oplossing te vinden, worden er metingen uitgevoerd door de provincie Noord-Holland.

Deze metingen zullen plaatsvinden in de avond en nacht van 8 op 9 mei. Gedurende deze periode zal de zuidelijke brug afgesloten zijn voor verkeer tussen 22.00 uur ’s avonds en 6.00 uur ’s ochtends. Gemotoriseerd verkeer wordt omgeleid via het noordelijke brugdeel, terwijl (brom)fietsers, voetgangers en het openbaar vervoer geen hinder zullen ondervinden van de werkzaamheden.

De provincie Noord-Holland hoopt met deze metingen de bron van de geluidsoverlast te identificeren en passende maatregelen te kunnen nemen om de overlast te verminderen. Dit is een belangrijke stap om de leefbaarheid in de omgeving van de brug te verbeteren, vooral voor de bewoners die ’s nachts last hebben van het geluid.

Auteur: Maurice Becker
Foto: Jammfm


Huidig nummer

Titel

Artiest

Background
WhatsApp Chat
Send via WhatsApp