Streektelefoon met Ad van Fessem: “Ouderkerk is ouder dan Amsterdam”

Geschreven door Op 5 juli 2025

Museum Amstelland: de verborgen geschiedenis van onze regio

Ouder-Amstel Ad van Fessem was op zaterdag 5 juli te horen in de Streektelefoon van het radioprogramma Start Me Up met Michel en Simone op JammFM. Hij vertelde vol passie over Museum Amstelland, waar hij bestuurslid van is.
Terugluisteren? Klik hier:

Vanuit het hart van Ouderkerk aan de Amstel probeert het museum de rijke historie van Amstelland tot leven te brengen. “We gaan zelfs terug tot het jaar 1000,” vertelt Ad. “Ouderkerk is het oudste plekje van heel Amstelland, ouder nog dan Amsterdam zelf.”

Uniek erfgoed

Centraal in het museum ligt een originele kaart van Drogenham uit 1700, uitgespreid over twintig meter vloer. Bezoekers kunnen langs de Amstel wandelen zoals die er toen uitzag, compleet met buitenplaatsen. Een ander opvallend object is een eeuwenoude houten kinderlijkkistje dat uit de kerkheuvel is opgegraven – momenteel even uitgeleend aan de tentoonstelling ter ere van 750 jaar Amsterdam, maar binnenkort weer terug te zien in Ouderkerk.

Het museum is elke vrijdag, zaterdag en zondag geopend van 13.00 tot 16.00 uur. Bezoekers worden ontvangen door een van de vrijwilligers die verhalen vertellen over het dorp, de Amstel, de Joodse begraafplaats en markante figuren zoals Jan Benning, naar wie de wijk Benning is vernoemd. “De meeste mensen weten dat niet, maar hij was de burgemeester van Amsterdam die in 1525 de wateroorlog met Utrecht beëindigde en het waterschap Amstelland oprichtte.”

Naast de vaste tentoonstelling is er ook een kleine winkel met streekproducten en historische boekjes. Alles draait op de inzet van vrijwilligers.

Bezoek voor meer informatie: museumamstelland.nl

Auteur: Michel Willemse
Foto: Jammfm


Huidig nummer

Titel

Artiest

Background
WhatsApp Chat
Send via WhatsApp