Week van de Ontmoeting: Samen tegen eenzaamheid in Amstelveen, Aalsmeer en Ouder-Amstel

Geschreven door Op 23 september 2025

Ouder-Amstel – Afgelopen weekend schoof Roelie Hommes van Better Together Amstelveen aan in de Jammfm-studio bij Simone en Michel. Zij vertelde over de landelijke Week tegen Eenzaamheid, die in onze regio bekend staat als de Week van de Ontmoeting. Het doel: mensen dichter bij elkaar brengen, taboes doorbreken en ontmoeting stimuleren.

Luister het gesprek hier terug:

Better Together is een samenwerkingsverband van zo’n twintig maatschappelijke organisaties in Amstelveen. Samen organiseren zij een uitgebreid programma met activiteiten om eenzaamheid bespreekbaar te maken en mensen uit hun isolement te halen. Ook in Aalsmeer en Ouder-Amstel sluiten lokale initiatieven hierbij aan.

De week start woensdag in Amstelveen met de talkshow “Zomaar Gasten” in de Schouwburg. Donderdag volgt Aalsmeer met de film “A Man Called Otto” van Tom Hanks, inclusief soep, broodje en nabespreking. Daarnaast zijn er in de regio talloze ontmoetingsmomenten, van verhalenavonden tot cursussen, en speciale aandacht voor optredens van verhalenverteller Pauline Sebrecht in de Paaskerk in Amstelveen.

Roelie Hommes benadrukt dat gevoelens van eenzaamheid iedereen kunnen overkomen en geen reden tot schaamte zijn:
“Eenzaamheid is vaak een alarmsignaal dat je behoefte hebt aan verbinding. Het is heel normaal, maar als het te lang duurt is het belangrijk om actie te ondernemen. Deze week kan een eerste stap zijn naar nieuwe contacten en vriendschappen.”

Alle activiteiten zijn vrijblijvend en bedoeld om drempels te verlagen. Ook inwoners van Ouderkerk aan de Amstel en Duivendrecht worden nadrukkelijk uitgenodigd deel te nemen.

Wanneer: 24 t/m 30 september 2025
Meer info & volledig programma: bettertogetheramstelveen
Voor Aalsmeer:participe

Auteur: Michel Willemse
Foto: Jammfm


Huidig nummer

Titel

Artiest

Background
WhatsApp Chat
Send via WhatsApp